آموزش از بین بردن بخار داخل لنز دوربین گوشی موبایل برای گوشی های ضد آب و غیره. از طریق این روش بخار داخل لنز دوربین گوشی موبایل را از بین ببرید.

از بین بردن بخار داخل لنز دوربین گوشی موبایل

در فصل تابستان هستیم و خیلی از عزیزانی که گوشی های ضد آب دارند علاقه دارند گوشی موبایل را همراه خود به استخر، دریا و در کل در معرض آب قرار دهند. برخی از گوشی هایی هم که ضد آب نیستند امکان دارد در این فصل داخل لنز دوربین موبایلشان بخار بگیرد که در این آموزش خواهیم گفت چگونه این مشکل را برطرف کنید.

از بین بردن بخار داخل لنز دوربین موبایل

چگونه داخل لنز دوربین گوشی موبایل بخار می کند؟

شاید برای افرادی که گوشی های ضد آب داشته باشند این موضوع عجیب باشد که چرا لنز دوربین گوشی موبایل بخار می کند ؟ علت این موضوع سرد و گرم شدن محفظه لنز دوربین گوشی موبایل است. آب استخرها معمولا در تابستان سرد هستند و وقتی گوشی موبایل را به داخل آب می برید محفظه لنز گوشی موبایل سرد شده و وقتی زیر نور آفتاب قرار بگیرد محفظه بخار می کند.

از بین بردن بخار داخل لنز دوربین گوشی موبایل

برای از بین بردن بخار داخل لنز دوربین گوشی موبایل در اینترنت جستجو کردم آموزش های فارسی در این رابطه قرار دادن لنز دوربین در مقابل نور خورشید را پیشنهاد داده بودند که وقتی امتحان می کنید برای چند دقیقه ای لنز کاملا شفاف است اما بخار برگشته و لنز به حالت بخار گرفته در میاید یکی دیگر از معایب این آموزش قرار دادن موبایل زیر نور مستقیم آفتاب است که خود باعث مشکلاتی برای گوشی موبایل می شود پس توصیه می کنیم اصلا این کار را انجام ندهید.

هرگز برای از بین بردن بخار داخل لنز گوشی موبایل آن را در معرض نور مستقیم آفتاب قرار ندهید

راه حل ساده و بسیار مفید برای از بین بردن بخار داخل لنز دوربین گوشی موبایل که به گوشی هم آسیب نمی رساند گذاشتن گوشی در کیسه برنج است. خوشبختانه کیسه برنج در تمامی خانه ها یافت می شود و کافی است گوشی را به مدت یک یا دو روز بسته به بخار گرفتگی در کیسه برنج قرار دهید تا به مرور بخار داخل لنز دوربین گوشی موبایل از بین برود. شاید زمان بر باشد اما صد در صد مفید و کاملا بخار را از بین می برد. می توانید در ساعاتی که از گوشی استفاده نمی کنید برای مثال شب قبل از خواب آن را در کیسه برنج قرار دهید.

از بین بردن بخار داخل لنز دوربین موبایل

فیلم برداری و عکاسی با موبایل در آب یکی از تفریحاتی است که در تابستان خیلی از افراد علاقه مند به انجام آن هستند اما چند نکته را حتما فراموش نکنید.

اگر گوشی موبایل را در آب سرد بردید پس از آن هرگز زیر نور مستقیم آفتاب قرار ندهید به دو دلیل به غیر از بخار گرفتگی گرمای زیاد باعث از بین رفتن شارژ و لطمه به باطری موبایل شما می شود و همچنین ال سی دی گوشی موبایل ترک می خورد.

منبع » آکادمی ایتروز